Göz Çevresi Kırışıklıkları

Göz Çevresi Kırışıkları 

Yüzümün en önemli bölgesi olan göz çevresi gerek hassas ve ince yapılı olmasından gerekse mimiklerin yoğun olarak kullanılmasından dolayı kırışıklıkların en yoğun görüldüğü bölgedir. Cilt kusurlarının ve yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı bölge olan göz çevresindeki kırışıklıklar kişinin görünümünü olumsuz yönde etkilemekte ve olduğundan yaşlı bir görüntü vermektedir.

Göz Çevresinde Kırışıklar Neden Oluşur? 

 • Yoğun güneş ışınlarına karşı yeterli koruma sağlayamamak.
 • Uyku sorunları.
 • Genetik faktörler.
 • Fazla mimik kullanımı.
 • Gözleri ovuşturma alışkanlığı.
 • Yüzüstü yatmak.
 • Yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı.
 • Alkol, asitli içecek ve sigara tüketimi.

Göz Çevresi Kırışıkları Nasıl Tedavi Edilir? 

Göz çevresi kırışıklarından kalıcı olarak kurtulmak için başvurulan birkaç farklı yöntem mevcuttur. Bunlar:

 • Kimyasal Peeling 

Cillteki soruna ve cilt tipine göre formülize edilen kimyasal bir karışım sayesinde cildin problemleri üst tabakasının soyulması ve alttaki sağlıklı, sorunsuz ve canlı derinin açığa çıkmasını sağlayan bu yöntem, cildi yenileyerek göz çevresindeki kırışıklık sorununu çözer.

 • Işık Peeling

Genellikle tek seansta sonuç alınan Işık Peeling yönteminde, cilt uygulama öncesinde uygun bir temizleyici ile işleme hazır hale getilir. Cilt ph’ını dengelemesi için solüsyon ve maske uygulanır. Ciltte peeling etkisi yapan solüsyon kişinin cilt yapısı ve problemine göre uzmanlar tarafından uygun görülen süre kadar ciltte bekletilir. İşlemin ardından uygulamayı yapan uzman tarafından önerilen nemlendirici kremlerin kullanılması ve işlem gören bölgenin güneş ışınlarından korunması önemlidir.

 • Fraksiyonel Lazer 

 Cilt yüzeyini yenileyen fraksiyonel lazer uygulaması ile çeşitli cilt sorunlarının yanı sıra göz çevresinde oluşan kırışıklıkların da kalıcı olarak giderilmesi mümkün.

 • Ultherapy 

Cildin alt tabakasına ultrason enerjisi gönderen Ultherapy teknolojisi ile ciltte kolajen üretimi tetiklenir. Böylece cilt, uygulamadan hemen sonraki süreçte doğal bir onarım, yenilenme ve gençleşmeye başlar. Ultherapy zahmetsiz bir yöntemdir ve tek seans ile 2 seneye kadar kalıcı sonuçlar elde edilir.

leke-tedavisi-ankara-3

Neden Biz

Tutum ve Davranışlar

Gündelik yaşamın alışkanlıkları, tutum ve davranışları, toplumun kültürü ve insanı anlamada önemli veriler olarak kabul edilmektedir.

Birinci Hedefimiz

Estetik, güzellik ihtiyaçlarını sağlamak için yolun başındayken kitlelere hızlı şekilde ulaşmak, iletişim kurmak,-.

Strateji

Türkiye’de önde gelen isimlerinden olduğumuzu kanıtlama yolunu hedef seçtik. Dinamik stratejilerimizle tereddütsüz kararlılığımızı ortaya koyduk.

Teknoloji Yatırım

Türkiye’de sağlık estetik, güzellik sektörünü geliştirebilen kimliğiyle maksimum hizmet anlayışıyla danışanlarına ev sahipliği yaptı.

Amacımız

Amacımız tüm süreçlerde aynı doğrultuda başarılı olmamızda rol alan önemli etkenlerle sağlıklı, güvenli, hızlı, kolay, pratik kullanım ortamını sağlamak.