Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi 

Kılcal damarların genişlemesiyle ciltte rahatsız edici belirginlikte kırmızımsı bir görüntü oluşur. Genellikle yüz bölgesinde olmak üzere tüm vücutta görülebilen bu problem, sağlık için ciddi bir sorun teşkil etmemesine karşın cildin doğal görüntüsünü bozar ve estetik nedenlerden dolayı rahatsızlık verir. Gelişen lazer teknolojisi ile kılcal damarların ciltte bıraktığı görüntünün tedavisi mümkündür. 

Kılcal Damar Rahatsızlığı Neden Olur? 

Kılcal damar genişlemesi; genetik faktörler, güneş ışınları, gebelik sonrası, alkol kullanımı ve östrojen fazlalığı gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. 

Rozase (Gül Hastalığı) Tedavisi 

Rozase rahatsızlığı cilt yüzeyine yakın kılcal damarların genişlemesiyle cildin üst tabakasında yoğun kızarıklıklar oluşmasına neden olur. Rahatlığın şiddetine bağlı olarak, hafif şiddette görülen kızarıklıklar cildi makyajla kapatmak zorunluluğu yaratırken, orta veya daha fazla şiddette görüldüğünde kişinin yaşam kalitesini düşürür, psikolojik etkiler yaratabilir. Rozase rahatsızlığının tedavisinde en kalıcı yöntem lazer ile iyileştirmedir. Lazer ışınları rahatsızlığı tetikleyen kılcal damarları hedef alarak diğer yöntemlere göre daha etkili ve kalıcı bir sonuç verir. 

Portwine (Şarap Lekesi) Tedavisi 

 Doğum lekesi diye de bilinen şarap lekesi rahatsızlığı genellikle doğumdan hemen sonra ortaya çıkar. Cilt yüzeyinde önceleri pembesi bir leke olarak görülürken ilerleyen zamanlarda ise rengi koyulaşarak koyu kırmızıya, daha sonra ise mora döner. Tedavisi lazer ile mümkün bu rahatsızlık için kalıcı bir sonuç alabilmek için tedaviye zamanında başvurmak önem taşır. 

Kılcal Damar Tedavisi Ne Kadar Sürer? 

Lazer ile kılcal damar tedavi seansları ortamala 15-30 dakika sürmektedir. Kılcal damar ve rozase tedavisi genelde 4-6 hafta arayla 1-3 seans yapılmaktadır. Şarap Lekesi tedavisinde ise seanslar kişinin yaşı ve lekenin derinliğine göre belirlenmektedir. 

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Acı Verir mi?

Uygulama sırasında hafif derecede bir acı duyabilir. Acı eşiği düşük olan kişilere anestezik krem uygulanarak tedavi tamamlanır. 

 

Lazerle Kılcal Damar Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır? 

Lazer ile kılcal damar tedavisinin sağlık açısından hiçbir zararı bulunmaz. Uygulama sonrasında ciltte hassasiyet ve yanma gibi geçici etkiler görülebilir. Bu süreçte kişi uzmanlar tarafından bilgilendirir.

Kılcal Damar Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

 Tedavi sonrasında ciltte hafif yanma, kızarıklık ve kabuklanma görülebilir. Tedaviden sonra süreçte birkaç hafta boyunca güneş ışığı ve solaryum ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Güneş ışığına karşı mutlaka yüksek faktörlü koyucu kremler kullanılmalıdır. Fazla sıcak su ile temastan kaçınılmalı, ılık su ile duş alınmalıdır. 

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kalıcı Sonuç Verir mi?

 Lazer teknolojisi ile yapılan uygulama tedaviye yöneliktir. Tedavi gören bölgede rahatsızlığın tekrarlama olasılığı çok düşüktür.

leke-tedavisi-ankara-3

Neden Biz

Tutum ve Davranışlar

Gündelik yaşamın alışkanlıkları, tutum ve davranışları, toplumun kültürü ve insanı anlamada önemli veriler olarak kabul edilmektedir.

Birinci Hedefimiz

Estetik, güzellik ihtiyaçlarını sağlamak için yolun başındayken kitlelere hızlı şekilde ulaşmak, iletişim kurmak,-.

Strateji

Türkiye’de önde gelen isimlerinden olduğumuzu kanıtlama yolunu hedef seçtik. Dinamik stratejilerimizle tereddütsüz kararlılığımızı ortaya koyduk.

Teknoloji Yatırım

Türkiye’de sağlık estetik, güzellik sektörünü geliştirebilen kimliğiyle maksimum hizmet anlayışıyla danışanlarına ev sahipliği yaptı.

Amacımız

Amacımız tüm süreçlerde aynı doğrultuda başarılı olmamızda rol alan önemli etkenlerle sağlıklı, güvenli, hızlı, kolay, pratik kullanım ortamını sağlamak.